Pohoří Javorníky na česko-slovenské hranici milovníci turistiky považují za skutečný klenot. "Líbí se nám, že se tu většinou chodí i jezdí na kole po nezpevněných cestách a pěšinách. Když pod sebou člověk cítí terén, má teprve pocit, že je opravdu v přírodě," říká Kristýna Králová z Prahy, která sem každoročně přijíždí na dovolenou.
Je pravda, že zatímco třeba na Šumavě nebo v Českém lese naprostá většina turistických tras vede po asfaltkách, které tu vybudovali pohraničníci, v Javorníkách budete šlapat zejména po jehličí a kamení, půjdete blátem i vysokou trávou. A právě tohle je skutečné blaho, shodují se všichni turisté, se kterými jsme tu mluvili.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



