Náčelník ruského generálního štábu Nikolaj Makarov tento týden potvrdil, že armáda přestala nakupovat od závodu Ižmaš útočné pušky typu AK-47. Rozhodnutí padlo kvůli tomu, že jejich zásoba je příliš velká a technické charakteristiky již přestaly vyhovovat současným požadavkům.
"Zásoby samopalů v mobilizačních skladech převyšují potřeby armády více než desetkrát. Proto nejdříve musíme využít staré zbraně a nové typy, které jsou dnes vyvíjeny, budeme do armády zavádět postupně," sdělil Makarov agentuře Interfax. Podle něj armádu nic k nákupu dalších kalašnikovů nenutí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



