Mohu mluvit o štěstí, že jsem se před mnoha lety setkal s lidmi, kterých jsem si dříve nebo později mohl začít vážit především proto, že mi má zvídavost nedovolila projít kolem nich bez povšimnutí. Přiznávám se, že jejich řeči o tom či o onom, které mezi sebou vedli, byly pro dvacetiletého kluka z party obhroublých studnařů mnohdy nesrozumitelné.

Zvědavost, co divadelní režisér a tehdejší šéf činohry Divadla Na zábradlí Jan Grossman spolu s Václavem Havlem a dalšími svými kolegy téměř spiklenecky připravují, nakonec způsobila, že jsem zakotvil v Divadle Na zábradlí zprvu jako kulisák, později jako předák kulisácké party. V divadle tehdy ještě platilo, že všichni dělají všechno. Také Václava Havla bylo možné zastihnout u některé z beden s rekvizitami nebo v kabině pro osvětlovače. Kolem příprav vstupu Havla a jeho první hry na světová divadelní kolbiště bylo mnoho starostí a trápení a také obávaný režisér Otomar Krejča. Ale konec vše napravil. Premiéra byla nezapomenutelná. V Havlově pracovně na Hrádečku dodnes visí stužka s nápisem "No nic..., kulisáci", kterou jsme s kyticí karafiátů po představení předali šťastnému autorovi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.