Krize donutila země vyzobávat daňové "drobky". Mezi ně patří i zdanění zisků z prodeje akcií. Takzvaný půlroční test (nyní platí, že pokud občan drží akcie půl roku a pak je prodá se ziskem, neplatí daň) chtělo ministerstvo financí nahradit pětiletým obdobím. Je fakt, že půl roku je v rámci Evropy ojedinělých, pět let by ovšem byl opačný extrém.
Je dobře, že poslanci rozpočtového výboru návrh resortu financí zamítli (mimo jiné i proto, že plánovaný výnos z nové daně v řádu pár set milionů může nakonec skončit nulou kvůli vyšším nákladům finančních úřadů na její výběr), otázkou ale zůstává definitivní podoba. Že ke změně dojde, je však vysoce pravděpodobné.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



