Krize donutila země vyzobávat daňové "drobky". Mezi ně patří i zdanění zisků z prodeje akcií. Takzvaný půlroční test (nyní platí, že pokud občan drží akcie půl roku a pak je prodá se ziskem, neplatí daň) chtělo ministerstvo financí nahradit pětiletým obdobím. Je fakt, že půl roku je v rámci Evropy ojedinělých, pět let by ovšem byl opačný extrém.

Je dobře, že poslanci rozpočtového výboru návrh resortu financí zamítli (mimo jiné i proto, že plánovaný výnos z nové daně v řádu pár set milionů může nakonec skončit nulou kvůli vyšším nákladům finančních úřadů na její výběr), otázkou ale zůstává definitivní podoba. Že ke změně dojde, je však vysoce pravděpodobné.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se