Lesy u Lysé nad Labem už před několika staletími protínala zámecká jezdecká dráha. Nedaleko ní bylo v padesátých letech vybudováno dostihové závodiště, na kterém se poprvé startovalo v létě roku 1953, a závodí se tu dodnes. Největší událostí bývá Prvomájová steeplechase, které se účastní špičkoví koně a při níž tribuny praskají ve švech.

Velkou část života tu prožila Eva Palyzová, legendární dostihová jezdkyně, jež se pětkrát umístila ve Velké Pardubické, načež se dala na trénování. Právě ona se po roce 1989 zasloužila o to, že z Lysé nezmizeli rychlí koně a barevné dresy dostihových jezdců.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se