Desetimiliontý vůz

Škoda Auto včera vyrobila v hlavním závodě v Mladé Boleslavi desetimiliontý vůz. Jubilejním autem se stala bílá Fabia Monte Carlo. "Deset milionů vyrobených vozů značky Škoda jen v Mladé Boleslavi je dokladem síly českého automobilového průmyslu a inženýrského umu," řekl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland.

Foto: čtk

Nový rektor Masarykovy univerzity

Muzikolog Mikuláš Bek byl včera v Brně slavnostně inaugurován novým rektorem Masarykovy univerzity. Vlevo je dosavadní rektor Petr Fiala. Druhá největší vysoká škola v Česku má dnes 45 000 studentů a přes 20 000 posluchačů celoživotního vzdělávání.

Foto: čtk

Čtení pomáhá

Na 58 tisíc dětí se v uplynulém půlroce vrhlo na čtení, aby tak přispěly na charitu. Za každou přečtenou knížku dostaly v rámci akce Čtení pomáhá virtuálních 50 Kč, které pak mohly poslat na některý z dobročinných projektů. Celkem tak děti "vyčetly" pět milionů a přispěly 56 potřebným, sdělil včera iniciátor programu a bývalý šéf ČEZ Martin Roman, který pak nadacím virtuální peníze proplatí. Školáci nejraději četli Harryho Pottera, ale také Bylo nás pět nebo Spalovače mrtvol. Zleva spisovatelka a ambasadorka projektu Alena Ježková, donátor Martin Roman a šéfka Konta Bariéry Božena Jirků.

Foto: čtk

Platini kontroloval stadion

Prezident UEFA Michel Platini (druhý zprava) s polským ministrem sportu Adamem Gierszem (po pravici) na obhlídce národního stadionu ve Varšavě, kde se budou konat fotbalové zápasy evropského šampionátu. Euro 2012 hostí Polsko společně s Ukrajinou.

Foto: čtk/ap


Tipy na významné firemní akce nám posílejte na personalie@economia.cz