Titulky novin někdy přehánějí, a tak člověk ani výkřik "Policie je na pokraji sil, má nejméně lidí za sedm let" nebere úplně vážně. Ale pak ho napadne, co když je to pravda, co když vstoupíme do nějaké apokalyptické vize, kdy ulice ovládne chaos, zločinci budou mít pré a slušní lidé přestanou vycházet na ulici. Policie přece "pomáhá a chrání".

Je ale spíš namístě otázka, jak se to vlastně pozná, když policie bude na pokraji sil? A pozná se to vůbec? Snad drasticky nepoklesne počet policistů, kteří u silnic bezdůvodně zastavují řidiče, kteří se ničím neprovinili, aby jim zkontrolovali doklady a nesmyslně nařízený nový obsah lékárny. Ubude snad policistů, co stydlivě vysvětlí, že za šikanu řidičů, kteří neaspirují na přestupek, nemohou, neboť právě jejich oddělení nemá dost peněz na benzin do služebních vozů, a tak místo pronásledování labilních řidičů, kteří agresivně ohrožují svou bezohlednou jízdou okolí a svou uplacenou poznávací značkou s opakujícími se čísly křičí do světa "jsem debil", jen preventivně kontrolují spořádané občany?

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se