Uvnitř vládnoucího režimu se něco děje, o posunu směrem k demokracii se ale ještě mluvit nedá, komentuje nedávné propuštění 200 barmských politických vězňů šéfredaktor barmského exilového časopisu Kyaw Zwa Moe.

HN: Hovořit o naději na skutečnou změnu je tedy předčasné?

My naši vojenskou vládu dobře známe, já sám jsem kvůli svému zapojení do studentského hnutí strávil osm let ve vězení. Takže jsme zatím skeptičtí. Dobře víme, jak junta dokáže slibovat, klamat, využívat principu rozděl a panuj. Vláda je sice od března nová, ale všichni její členové byli i ve vládách předchozích, akorát že teď už nenosí uniformy.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se