Vidíte? To jsme přesně my. Sedíte na tanku nebo vojenském autě a koukáte nevěřícně, co se to vlastně kolem děje. Stejně tak na vás překvapeně zírají Pražané," hlesne před jednou z fotografií Josefa Koudelky ze srpna 1968 moskevský důchodce Boris Šmeljov. Jako sovětský výsadkář přijel do Československa v první linii a na slavné snímky se po 43 letech přišel do moskevské Galerie bratří Lumiérů se zájmem podívat. "Znal jsem jen pár těch fotografií, nikdy jsem tu slavnou kolekci vcelku neviděl. Až teď. Hned je celá ta doba zpátky," říká Šmeljov při pohledu na další fotografie.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se