Je jen jediný kraj, který v Česku dokáže hospodařit bez dluhů, Plzeňský. A je jedno, jestli v čele stojí občanský nebo sociální demokrat. Bez dluhů Plzeňsko dodneška zůstalo možná i proto, že kraj přistoupil nejopatrněji ze všech k plnění předvolebního slibu ČSSD - tedy k proplácení zdravotnických poplatků.

"My jsme totiž nezřizovali žádné zbytečné příspěvkové organizace a jim podobné pseudofirmy, které slouží hlavně ke zbytečnému zaměstnávání lidí. Na krajích i ve městech jsou obrovské rezervy zejména v chodu a administrativě," říká člen plzeňské ODS Petr Zimmermann, který byl osm let hejtmanem plzeňského kraje. Svým nástupcům nechal plány i peníze na stavbu Klatovské nemocnice.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se