Od začátku roku zaplatili Češi bankám na poplatcích asi 32 miliard korun. Uvádí to server Bankovnípoplatky.com, který vychází z dat České národní banky. Číslo udává souhrn všech bankovních poplatků, od nichž jsou odečteny náklady na jejich výběr. V Česku přitom panuje názor, že jsou u nás bankovní poplatky vysoké.

Tvrdí to i ředitel vzdělávací firmy KFP Petr Pavlásek, podle něhož jsou poplatky českých bank obvykle mírně vyšší než u zahraničních. Majitel serveru Bankovnípoplatky.com Patrik Nacher míní, že jsou "české banky dražší, pokud jde o ceny základních služeb". A doplňuje: "Celkový výnos poplatků je u nás i v zahraničí zhruba stejný, pro českého zákazníka jsou však důležité právě ceny základních bankovních služeb."

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se