Všechny evropské burzy včera citelně poklesly a pražská nebyla výjimkou. Nejvíce ztrácely bankovní tituly. Směrem dolů se po zahájení obchodování vydaly i zámořské trhy, takže hlavní indexy část významných říjnových zisků poslední den ztratily.

V Praze skončilo v červených číslech 12 ze 14 emisí, mírně proti proudu šla jen těžební NWR a Philip Morris, ale jejich zhruba půlprocentní růst propadu indexu PX nezabránil. Trh jako celek skončil včera v minus 3,85 procenta, což byl nejhorší výsledek v Evropě.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se