Když v roce 1908 přivezl cestovatel Frič do Prahy indiána Čerwuiše, tak se prý babky na ulici křižovaly a křičely "čert, čert přišel na zem, spas se, kdo můžeš!". O pár let později, letos v březnu tomu bylo přesně sto let, uviděly české země první ženu v kalhotách. Dobový tisk píše, že na takové ženy v Liberci a Olomouci lidé pokřikovali a nejmírnější nadávka byla "fuj!". Na Zakarpatské Ukrajině prý jednu ztloukli, a což teprve Budapešť či Petrohrad, tam ženu v kalhotách nepustili do divadla. V konzervativních Drážďanech si na ty ženské v kalhotách dokonce odhlasovali zákon.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






