Studenti dluží státním vysokým školám, které sídlí v Praze, miliony korun. I když je univerzity o vzniku poplatku včas informují, často jej nezaplatí nebo jej uhradí až po výzvách univerzity po době splatnosti.
Nejčastěji přitom studenti nebo absolventi platí za prodloužení standardní doby studia nebo jim poplatek vznikne z důvodu studia na několika vysokých školách. Výše poplatku za delší studium se přitom může přiblížit i ke třiceti tisícům korun za započatých 6 měsíců studia.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



