Studenti dluží státním vysokým školám, které sídlí v Praze, miliony korun. I když je univerzity o vzniku poplatku včas informují, často jej nezaplatí nebo jej uhradí až po výzvách univerzity po době splatnosti.

Nejčastěji přitom studenti nebo absolventi platí za prodloužení standardní doby studia nebo jim poplatek vznikne z důvodu studia na několika vysokých školách. Výše poplatku za delší studium se přitom může přiblížit i ke třiceti tisícům korun za započatých 6 měsíců studia.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se