Microsoft má čtvrtletní zisk v řádu 6 miliard dolarů a Apple dokonce soupeří o pozici firmy s vůbec největší kapitalizací, když se její hodnota blíží 400 miliardám dolarů. Nutně tak vyvstává otázka: jak je možné, že úspěšní jsou všichni? Copak se nejedná o přímé konkurenty? A mohou všechny tři firmy prosperovat vedle sebe i v budoucnu?
Krok stranou
Odhlédněme od záplavy konkrétních čísel a zkusme se z nadhledu podívat, jak vůbec ke stávající, poněkud paradoxní situaci došlo. Současné příjmy Microsoftu stále vznikají v tradičních oblastech byznysu této firmy. Velmi dobře se dlouho prodávaly Windows 7, a když v posledních dvou čtvrtletích toto tempo trochu pokleslo (vždyť je k dispozici již první vývojová verze jejich nástupce, Windows 8), dokázal finanční propad více než vykompenzovat MS Office. Naopak on-line divize Microsoftu funguje víceméně jako koule na noze a průnik firmy do oblasti tabletů a smartphonů je zatím také přinejlepším rozpačitý.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



