STREEPOVÁ HRAJE THATCHEROVOU
Americká herečka Meryl Streepová pózuje v Londýně před plakátem k filmu Iron Lady. Jde o biograficko-politické drama o někdejší britské premiérce, která měla přezdívku Železná Lady. Film, v němž Streepová vytvořila titulní roli, ukazuje na životním příběhu Margaret Thatcherové, co všechno je potřeba obětovat a ztratit pro úspěch.

HOKEJOVÝ MASKOT
Organizátoři příštího světového šampionátu v ledním hokeji představili maskota turnaje, kterým bude HockeyBird, tedy pták-hokejista s hokejkou a pukem. S ohledem na to, že se šampionát uskuteční ve Finsku a Švédsku, je postavička, inspirovaná úspěšnou mobilní hrou Angry Birds, vyvedena ve finských a švédských národních barvách.

POTLESK
Americký prezident Barack Obama s manželkou Michelle přicházejí na večeři v rámci právě probíhajícího summitu asijsko-tichomořského hospodářského seskupení APEC v Honolulu. APEC vznikla v roce 1989 a na světové ekonomice se podílí více než polovinou. Vedle USA a Číny jsou členy například Mexiko, Japonsko, Jižní Korea, Peru, Kanada nebo Chile. 

ZLATÁ KNIHA KOMIKSŮ
Václav Šorel (vlevo) pokřtil včera v Praze kompletní vydání všech komiksů, na kterých spolupracoval jako scenárista, s názvem Zlatá kniha komiksů. Vpravo je výtvarník Jiří Petráček. Publikaci vydalo nakladatelství XYZ. Kniha obsahuje komiksy Vzpoura mozků, Galaxia, Tvrz, Operace Jericho, Zkáza planety Země, Biggles, Operace Slunce.

FOTO: ČTKTipy na významné společenské i firemní akce nám posílejte na personalie@economia.cz

Související