Česko trápí smog. Na Ostravsku, v Ústeckém a Středočeském kraji meteorologové vyhlásili stupeň regulace, který dává městům do ruky možnost omezit zdroje znečištění, jako je například omezení dopravy. Jenže ta toho zatím nevyužívají. Ani v Ostravě. "Bohužel nemáme alternativu objízdných tras," vysvětluje náměstek ostravského primátora Aleš Boháč.
A s omezením zatím nepočítají ani další města. Například Praha má sice vyhlášku, která stanovuje zóny, jež je možné kvůli smogu uzavřít pro dopravu. Za 15 let platnosti toho využila jen jednou. "Můžeme omezit dopravu, když je vyhlášen stav regulace. Ale situace se zlepšuje, tak zatím počkáme," uvedla mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



