Česko trápí smog. Na Ostravsku, v Ústeckém a Středočeském kraji meteorologové vyhlásili stupeň regulace, který dává městům do ruky možnost omezit zdroje znečištění, jako je například omezení dopravy. Jenže ta toho zatím nevyužívají. Ani v Ostravě. "Bohužel nemáme alternativu objízdných tras," vysvětluje náměstek ostravského primátora Aleš Boháč.

A s omezením zatím nepočítají ani další města. Například Praha má sice vyhlášku, která stanovuje zóny, jež je možné kvůli smogu uzavřít pro dopravu. Za 15 let platnosti toho využila jen jednou. "Můžeme omezit dopravu, když je vyhlášen stav regulace. Ale situace se zlepšuje, tak zatím počkáme," uvedla mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se