Soud poslal do exekuce pražský Dopravní podnik. A to kvůli zdánlivé banalitě: před čtyřmi roky odmítl poskytnout sdružení Oživení smlouvy, které uzavřel s Inženýringem dopravních staveb, jenž hlídá například stavbu tunelu Blanka.
Sdružení chtělo do smluv nahlédnout, protože je auditoři prohlásili za nevýhodné pro město. Podnik však listiny odmítl poskytnout s tím, že není veřejná instituce, takže se na něj nevztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Jenže soud konstatoval opak. "Žalovaný byl založen hlavním městem Prahou k plnění veřejného účelu. Proto je nutné jej považovat za veřejnou instituci," uvedla loni v prosinci soudkyně Městského soudu v Praze Naděžda Řeháková.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



