Soud poslal do exekuce pražský Dopravní podnik. A to kvůli zdánlivé banalitě: před čtyřmi roky odmítl poskytnout sdružení Oživení smlouvy, které uzavřel s Inženýringem dopravních staveb, jenž hlídá například stavbu tunelu Blanka.

Sdružení chtělo do smluv nahlédnout, protože je auditoři prohlásili za nevýhodné pro město. Podnik však listiny odmítl poskytnout s tím, že není veřejná instituce, takže se na něj nevztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Jenže soud konstatoval opak. "Žalovaný byl založen hlavním městem Prahou k plnění veřejného účelu. Proto je nutné jej považovat za veřejnou instituci," uvedla loni v prosinci soudkyně Městského soudu v Praze Naděžda Řeháková.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se