České podniky jsou na tom lépe než před finanční krizí, říká Jiří Moser, řídící partner poradenské společnosti PwC v ČR. Při zpomalení ekonomiky nemusejí propouštět.

HN: Český statistický úřad včera oznámil, že naše ekonomika v posledním čtvrtletí stagnovala. Je to začátek recese?

Byl bych opatrný. Záleží na tom, jak se bude dál vyvíjet situace v eurozóně, hlavně v Německu. Bohužel podnikatelská důvěra se tam propadla na velmi nízkou úroveň, což může předznamenávat ekonomické problémy. Na druhou stranu české podniky na tom nejsou zle. Samozřejmě, když si odmyslím obory typu hutnictví a stavebnictví, které vždy rychle reagují na náznaky ekonomického útlumu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se