České podniky jsou na tom lépe než před finanční krizí, říká Jiří Moser, řídící partner poradenské společnosti PwC v ČR. Při zpomalení ekonomiky nemusejí propouštět.
HN: Český statistický úřad včera oznámil, že naše ekonomika v posledním čtvrtletí stagnovala. Je to začátek recese?
Byl bych opatrný. Záleží na tom, jak se bude dál vyvíjet situace v eurozóně, hlavně v Německu. Bohužel podnikatelská důvěra se tam propadla na velmi nízkou úroveň, což může předznamenávat ekonomické problémy. Na druhou stranu české podniky na tom nejsou zle. Samozřejmě, když si odmyslím obory typu hutnictví a stavebnictví, které vždy rychle reagují na náznaky ekonomického útlumu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



