Když dnes o sobě člověk řekne, že je český vlastenec, vypadá jako idiot. Aniž by chtěl, řadí se automaticky do fronty za Václava Klause, Bátoru, Bobošíkovou, Dobeše, Landu... Prostor vlastenectví zabralo národovecké panoptikum. Vzniklo postupně, jako náhražka: když skutečné vlastenectví schází, je vždycky jen otázka času, kdy se někdo ujme pohozených termínů národ a vlast a v příhodnou chvíli (v politické i hospodářské krizi) s nimi začne vyčůraně pracovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se