Když dnes o sobě člověk řekne, že je český vlastenec, vypadá jako idiot. Aniž by chtěl, řadí se automaticky do fronty za Václava Klause, Bátoru, Bobošíkovou, Dobeše, Landu... Prostor vlastenectví zabralo národovecké panoptikum. Vzniklo postupně, jako náhražka: když skutečné vlastenectví schází, je vždycky jen otázka času, kdy se někdo ujme pohozených termínů národ a vlast a v příhodnou chvíli (v politické i hospodářské krizi) s nimi začne vyčůraně pracovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



