Zprávou minulého týdne v energetice by se možná dala vyhlásit informace, kterou vydal zpravodajský časopis Focus. Německá vláda zvažuje radikální omezení další výstavby solárních zařízení v zemi.

Německo je světovou jedničkou v produkci elektřiny ze slunce a svou pozici každoročně posiluje. Vládní pracovní skupina pro energetiku však podle sdělení považuje tento trend nadále za technicky i finančně neudržitelný, a proto prosazuje jeho omezení. Připomeňme si, že zhruba před rokem obdobně varoval i náš Energetický a regulační úřad. Jeho hlavním důvodem však nebyl růst cen, ale vysoké riziko nestability energetické sítě.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se