Zavřením klíčových hraničních přechodů do Afghánistánu a zákazem zásobování mezinárodních jednotek ISAF odpověděl Pákistán na smrt dvaceti čtyř svých vojáků zabitých v sobotu při leteckém útoku NATO. Zároveň kategoricky vyloučil možnost, že by nálet vyprovokovala střelba Pákistánců.

"Jen hledají výmluvy," komentoval hněvivě dohady o náletu generál Athar Abbás. "A koneckonců, jestli podle nich stříleli Pákistánci, tak kde jsou nějaké ztráty na americké straně," dodal. Dvaadvacet mrtvých a čtrnáct raněných je výsledek útoku na předpokládanou základnu islamistických radikálů poblíž afghánské hranice. Oficiální protest do Washingtonu mluví o "hlubokých pocitech hněvu" a pákistánský deník Daily News shrnuje náladu v zemi titulkem "Spojené státy nás znovu napadly zezadu".

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se