Skvěle vstoupil biatlonista Michal Šlesingr do Světového poháru, když v jeho úvodním závodě na 20 km ve švédském Östersundu prohrál jen s vítězným Martinem Fourcadem z Francie. Ten vyhrál téměř o dvě minuty, zatímco boj o druhou příčku vyhrál Štesingr před Simonem Schemppou z Německa o pouhé dvě desetiny vteřiny.

Všichni tři medailisté minuli při střelbě jeden terč. Šlesingr startující s číslem 26 sesadil při doběhu z čela průběžného pořadí Rusa Jevgenije Usťugova, který vybíhal jako první ze všech 103 závodníků. Poté čekal, jak si povedou soupeři za ním. O vítězství mistra světa Fourcada nebylo pochyb, mladší z francouzských bratrů si doběhl pro sedmé individuální prvenství v seriálu v kariéře.

Zato Schempp na Šlesingrovo postavení dlouho útočil, ještě kilometr a půl před cílem měl k dobru téměř sedm vteřin. Nakonec za českým reprezentantem těsně zaostal.

"Vím, že ještě nemám formu, proto jsem moc rád, jak to všechno dopadlo. Před startem jsem byl hodně nesvůj a vůbec jsem nevěděl, co od závodu čekat," řekl Šlesingr novinářům po svém nejlepším výsledku na této trati. "Poznal jsem, že i když se necítím dobře, mohu uspět. Jsem přesvědčený, že tuhle pohodu a jistotu si přenesu i do dalších závodů."

Šlesingr, jenž už v minulé sezoně potvrdil vzestup devátou příčkou v konečné klasifikaci SP, vstoupil do závodu s rozumem. "Ještě jsem si pamatoval loňský rok, kdy jsem tady na stejné trati začal rychle a ve čtvrtém z pěti kol jsem úplně vytuhl. Teď jsem se snažil pošetřit síly a vydržet s nimi až do konce," řekl biatlonista.

Na druhé místo se osmadvacetiletý Šlesingr prosadil v SP potřetí v kariéře, na stupně vítězů se dostal posedmé. Na kontě má zatím jediné vítězství z roku 2008. Další český biatlonista Jaroslav Soukup skončil sedmnáctý, Tomáš Holubec doběhl na 23. místě.

Muži - 20 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 53:29,8 (1 trestná minuta), 2. Šlesingr (ČR) -1:54,3 (1), 3. Schempp (Něm.) -1:54,5 (1), 4. Landertinger (Rak.) -1:57,4 (2), 5. Usťugov (Rus.) -2:39,4 (2), 6. Sumann (Rak.) -2:39,6 (2), 7. Brattsveen (Nor.) -2:41,8 (2), 8. Fak (Slovin.) -2:48,5 (3), 9. Bailey (USA) -2:57,4 (2), 10. Garaničev (Rus.) -2:59,0 (3), ...17. Soukup -3:27,7 (3), 23. Holubec -3:51,7 (1), 47. Vítek -5:40,6 (4), 70. Moravec -7:06,3 (5).