Martin Rajniš, jeden z nejznámějších českých architektů, spoluautor obchodního domu Máj na Národní třídě nebo třeba nové poštovny na Sněžce, se po letech střetů s úřednickým aparátem rozhodl pro otevřený boj. Nečeká na razítka a staví bez plánů a povolení lehké stavby ze dřeva. "Jsem anarchista nebo spíše libertarián. Ve světě regulí a bez svobody nedokážu dělat pořádně baráky ani přemejšlet o světě," říká architekt.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se