V pátek v poledne se lidé na státním pohřbu v Chrámu sv. Víta rozloučí s prezidentem Václavem Havlem. Včera se na tom dohodli Havlova manželka Dagmar a současná hlava státu Václav Klaus. Premiér Petr Nečas vyzval spoluobčany, aby v době začátku pohřbu drželi za zesnulého prezidenta minutu ticha.
Zítra začne státní smutek. Bude trvat do pátku. Česká vlajka na úředních budovách proto bude viset na půl žerdi. Rozhodla o tom vláda, která se mimořádně sešla na smutečním zasedání s jediným bodem - jak uctít památku Václava Havla. Vyzvala veřejnost, aby v této době zvážila konání veřejných akcí, které by mohly narušit důstojný průběh státního smutku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




