V pátek v poledne se lidé na státním pohřbu v Chrámu sv. Víta rozloučí s prezidentem Václavem Havlem. Včera se na tom dohodli Havlova manželka Dagmar a současná hlava státu Václav Klaus. Premiér Petr Nečas vyzval spoluobčany, aby v době začátku pohřbu drželi za zesnulého prezidenta minutu ticha.

Zítra začne státní smutek. Bude trvat do pátku. Česká vlajka na úředních budovách proto bude viset na půl žerdi. Rozhodla o tom vláda, která se mimořádně sešla na smutečním zasedání s jediným bodem - jak uctít památku Václava Havla. Vyzvala veřejnost, aby v této době zvážila konání veřejných akcí, které by mohly narušit důstojný průběh státního smutku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se