Fotbalové kluby v Česku se upínají k nové cestě svého rozvoje. Ve stále nejisté finanční době začínají více a více prostředků investovat do výchovy vlastních hráčů a do výstavby mládežnických center. Inspiraci mohou čerpat v zahraničí, kde je pro všechny nedostižitelným vzorem Barcelona, ale i na Spartě, která má pro práci s mladými fotbalisty zařízený areál na Strahově.
Že jde o světový trend, potvrzují obrovské peníze, které do mládežnických akademií chtějí napumpovat bohaté evropské kluby. Manchester City nedávno představil projekt za více než sto milionů liber a nové centrum plánují například i v Málaze, kterou vlastní katarští boháči. Motivací pro všechny také je, že investice do mládeže se nepočítají do takzvaného finančního pravidla fair play UEFA, které nařizuje klubům, aby hospodařily s vyrovnaným rozpočtem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





