Fotbalové kluby v Česku se upínají k nové cestě svého rozvoje. Ve stále nejisté finanční době začínají více a více prostředků investovat do výchovy vlastních hráčů a do výstavby mládežnických center. Inspiraci mohou čerpat v zahraničí, kde je pro všechny nedostižitelným vzorem Barcelona, ale i na Spartě, která má pro práci s mladými fotbalisty zařízený areál na Strahově.

Že jde o světový trend, potvrzují obrovské peníze, které do mládežnických akademií chtějí napumpovat bohaté evropské kluby. Manchester City nedávno představil projekt za více než sto milionů liber a nové centrum plánují například i v Málaze, kterou vlastní katarští boháči. Motivací pro všechny také je, že investice do mládeže se nepočítají do takzvaného finančního pravidla fair play UEFA, které nařizuje klubům, aby hospodařily s vyrovnaným rozpočtem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se