Konečného potvrzení, že se bude moci účastnit dubnových parlamentních voleb, se včera dočkala barmská opoziční strana Liga pro národní demokracii. Oznámení úřadů znamená, že Liga se po dvaceti letech pronásledování dočkala uznání své legality.
Vůdkyně Ligy Aun Schan Su Ťij přivítala krok režimu jako známku uvolňování v zemi, kde až do loňského roku vládla vojenská junta. "Jsme oficiálně zaregistrováni," řekla v rozhovoru pro stanici BBC šestašedesátiletá laureátka Nobelovy ceny míru z roku 1991.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



