Nedávno se objevily informace, že ČEZ hodlá své tuzemské obnovitelné zdroje vyčlenit do fondu kvalifikovaných investorů. Zatímco samotná snaha firmy o konsolidaci těchto zdrojů je již nějaký čas avizována, varianta přes fond je v odvětví průkopnická.

Většina evropských utilit, které v nedávné době vyčleňovaly svá "zelená aktiva" do samostatných jednotek, nabídla (minoritní) podíly investorům. Učinila tak prostřednictvím IPO na veřejném trhu. Tato varianta, tedy založení akciové společnosti a následný úpis minoritního podílu na burze, není podle všeho zatím vyloučena ani v případě ČEZ.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se