Předáky vládnoucí maďarské strany Fidesz zaskočila 2. ledna nejméně 30tisícová demonstrace zorganizovaná opozicí. Lidé obklopili operu, kde Fidesz slavil novou ústavu, a premiér Viktor Orbán musel zahanbeně odejít zadním vchodem.

Podobných situací se nyní chce Orbán vyvarovat. Podle včerejšího oznámení premiérova mluvčího Pétera Szijjárta si vláda zamluvila na 15. března, kdy si Maďaři připomínají výročí protihabsburského povstání z roku 1848, všechna veřejná prostranství v širším centru Budapešti.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se