Předáky vládnoucí maďarské strany Fidesz zaskočila 2. ledna nejméně 30tisícová demonstrace zorganizovaná opozicí. Lidé obklopili operu, kde Fidesz slavil novou ústavu, a premiér Viktor Orbán musel zahanbeně odejít zadním vchodem.
Podobných situací se nyní chce Orbán vyvarovat. Podle včerejšího oznámení premiérova mluvčího Pétera Szijjárta si vláda zamluvila na 15. března, kdy si Maďaři připomínají výročí protihabsburského povstání z roku 1848, všechna veřejná prostranství v širším centru Budapešti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



