Myslete si, že jsem dětinský, ale právě ve zdejším slzavém údolí, plném cyklických koaličních šarvátek a seriálové eurokrize, je člověk vděčný za každou drobnou radost. I když je to jen taková americká legrácka.

Groundhog Day (Svišťův den), který připadá právě na dnešek, je vlastně zámořskou krádeží toho, čemu v Evropě říkáme Hromnice, a co původně bylo pohanskou oslavou boha Peruna, přicházejícího po zimě s prvními jarními bouřkami. V americkém podání jde o mediálně načechranou kočičinu, ale já se beztak těším. Na tlustého sviště Phila, kterého dnes v městečku Punxsutawney v Pensylvánii vytáhnou z jeho boudičky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se