Nokia právě zahájila další éru své existence. Dříve ve snaze zachránit se začala jako hlavní produkt místo holínek a pneumatik vyrábět telefony. Nyní vyměnila vlastní systém za partnerství s Microsoftem a prodělala miliardu eur za jediné čtvrtletí.
Obě události jsou spojené. Nokia ztratila část trhu chytrých telefonů kvůli tomu, že počátkem loňského roku přiznala, že její vlastní platforma Symbian nemůže konkurovat Androidu a iOS od Applu. První telefony s Windows Phone se začaly prodávat až v listopadu, a to pouze v několika zemích. V Česku se Nokie s Windows pod označením Lumia daly koupit až tento týden.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



