K paktu vznikající evropské fiskální unie se Česká republika odmítla připojit. Podmínky, za kterých byla smlouva schvalována, a prvky, které přináší, nebyly a zatím nejsou pro nás výhodné. Hysterie, která se kolem tohoto správného rozhodnutí premiéra ozývá, je zbytečná.
Je zajímavé, že se dnes řeší jen otázka: "Je správné se nepřipojit?", namísto otázky: "Je nutné se připojit?". Jako konzervativní politik chci být vždy nejdřív přesvědčen o nutnosti změny nějakého stavu. A zatím nikdo nevysvětlil, proč bychom měli nový pakt podepsat. Chápu důvody eurozóny, ale my v ní nejsme. Smlouva bude pro nás platit až po přijetí eura, tak proč ji přijímat nyní? Dokud máme vlastní měnu, musíme nést odpovědnost za rozpočtovou politiku sami.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



