Mick Davis bude novou firmu řídit, Ivan Glasenberg ji bude vlastnit. Jak dlouho jim to ale vydrží? Tato otázka je klíčová pro budoucnost plánovaného spojení Glencore a Xstraty.
O fúzi však stále existují pochybnosti. Část akcionářů je proti ní, protože se obávají, že zvýhodňuje podílníky z Glencore. Největším akcionářem v novém, komoditním kolosu by se totiž stal s 8,8 procenta Glasenberg, současný generální ředitel Glencore. Dalších nejméně 17 procent by ovládli jeho kolegové ve vedení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





