Mick Davis bude novou firmu řídit, Ivan Glasenberg ji bude vlastnit. Jak dlouho jim to ale vydrží? Tato otázka je klíčová pro budoucnost plánovaného spojení Glencore a Xstraty.

O fúzi však stále existují pochybnosti. Část akcionářů je proti ní, protože se obávají, že zvýhodňuje podílníky z Glencore. Největším akcionářem v novém, komoditním kolosu by se totiž stal s 8,8 procenta Glasenberg, současný generální ředitel Glencore. Dalších nejméně 17 procent by ovládli jeho kolegové ve vedení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se