Mrazivý únor opět provázel smog. Na nejhůře postiženém Ostravsku je za něj z velké části odpovědný místní průmysl. Proti soustavnému poškozování zdraví zejména dětí, starších lidí nebo alergiků by přitom pomohlo zvýšení poplatků za vypouštěnou špínu. Poslanci ODS, KSČM či polovina sociálních demokratů ale rozhodli přesně opačně - poplatky rovnou úplně zrušili. Zbývá tak poslední naděje - Senát.

Nová evropská směrnice vyžaduje od roku 2020 užívání nejlepších dostupných technologií nejen v nových, ale také ve starých provozech. Smogové situace u nás ale díky ní za osm let nezmizí. Krajské úřady totiž už teď mohou podnikům v postižených regionech ukládat ještě přísnější limity.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se