Vzájemné vztahy mezi autory a nakladateli jsou mnohdy velmi podivné. Pochopitelně se proměňují a ze všeho nejvíce se podobají houpačce. Kopírují to, co známe z běžného života: od naprosté zamilovanosti a okouzlení při namlouvání přes žárlivost na úspěch až po reptající loajálnost a konečný rozchod. A je celkem jedno - alespoň v Čechách - mají-li obě strany mezi sebou nějakou smlouvu.

Spisovatel začne svého nakladatele nenávidět zpravidla v okamžiku, kdy první recenzent najde ve vydané knize pět pravopisných chyb a druhý svou kritiku postaví na otřesné grafické úpravě obálky. Trhliny do vzájemného respektu zasadí netrpělivý debutant sám tím, že se rozhodne objíždět okresní města a neváhá z každého zatelefonovat, aby se optal, proč jeho knihu v daném knihkupectví nemají.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.