Byla to skutečná revoluce. Když se německá kancléřka Angela Merkelová před rokem, pod dojmem fukušimské katastrofy, rozhodla zavrhnout jadernou energetiku, byl to od ní výrazný obrat.
Německo už loni odstavilo osm nejstarších reaktorů. Do roku 2022 potom vypne všechny zbývající jaderné elektrárny.
Kancléřka Merkelová má v tomto ohledu plnou podporu Němců. "Zhruba devadesát procent lidí si podle průzkumů tento krok přálo," připomněl ministr životního prostředí Norbert Röttgen v rozhovoru pro týdeník Der Spiegel.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



