Představme si, že stát z nějakého bohulibého důvodu uzákoní, že všichni závodníci v běhu, kteří trénují víc než čtyři hodiny denně a běhají ve vlastních tretrách, musí začít pravidelně snídat buchty a obědvat knedlíky. Třeba s ohledem na spoluobčany trpící nadváhou, kteří si dříve mohli nechat o závodění na oválu jen zdát. Je taková představa absurdní? Podíváme-li se na ni prizmatem tzv. švarcsystému, ne tak docela.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se