Trh bytové výstavby prošel od počátku krize "pročištěním" a posilují na něm největší developeři. Mezi čtyřku největších v Praze patří i Ekospol, který doposud dokončil 39 velkých bytových areálů a v květnu se chystá kolaudovat čtyřicátý v Uhříněvsi. Za velký bytový projekt přitom firma považuje takový, jehož náklady dosáhly alespoň 100 milionů korun.

Ekospol vlastní podle generálního ředitele Evžena Korce půl milionu metrů čtverečních pozemků v Praze a v nejbližším okolí. "V minulosti jsme téměř všechny zisky investovali do pozemků. Ročně máme na investice vyčleněnou částku zhruba 200 milionů korun," říká Korec. Nedávno jeho firma uzavřela akvizici dalších pozemků v Uhříněvsi, kde hodlá postavit další stovky bytů, uvedl Korec pro HN.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.