S pojené státy hodlají do roku 2020 zvýšit těžbu ropy zhruba o pětinu na více než 10 milionů barelů denně. To znamená, že spolu s rostoucí těžbou zemního plynu se stanou největším světovým producentem energie místo Ruska.
Nejde však o to předstihnout Rusy. To podstatné je, aby největší světová ekonomika byla po mnoha letech nezávislá na dovozu energie, konkrétně ropy. Naposledy tomu bylo v roce 1952, tedy za vlády prezidenta Harryho Trumana.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




