Využití marihuany pro lékařské účely "řešil" Homer Simpson i ctění obyvatelé South Parku. Ti druzí pro "trávu" na lékařský předpis neváhali grilovat varlata v mikrovlnce. Tím tvůrci seriálu dotáhli ad absurdum obavy, kam až "nezodpovědní" občané mohou zajít ve své touze po rauši a kam může vést systém, jenž užívání marihuany monitoruje.

Nic tak dramatického se v novém českém dokumentu s evokativním názvem Rok konopí neděje, přestože se legalizace konopí dotýká. Namísto satiry tvůrci volí vzhledem ke stále "skandálnímu" tématu racionálně bezpečný seriózní přístup, v němž se potkávají osudy onkologických pacientů s mluvícími hlavami politiků a argumentací vědců, lékařů či oponentů. I přes určitou suchopárnost zpracování ale film stojí za pozornost vzhledem k parlamentní debatě o legalizaci marihuany jako léku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se