Využití marihuany pro lékařské účely "řešil" Homer Simpson i ctění obyvatelé South Parku. Ti druzí pro "trávu" na lékařský předpis neváhali grilovat varlata v mikrovlnce. Tím tvůrci seriálu dotáhli ad absurdum obavy, kam až "nezodpovědní" občané mohou zajít ve své touze po rauši a kam může vést systém, jenž užívání marihuany monitoruje.
Nic tak dramatického se v novém českém dokumentu s evokativním názvem Rok konopí neděje, přestože se legalizace konopí dotýká. Namísto satiry tvůrci volí vzhledem ke stále "skandálnímu" tématu racionálně bezpečný seriózní přístup, v němž se potkávají osudy onkologických pacientů s mluvícími hlavami politiků a argumentací vědců, lékařů či oponentů. I přes určitou suchopárnost zpracování ale film stojí za pozornost vzhledem k parlamentní debatě o legalizaci marihuany jako léku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



