Na přetížené kamiony, které ničí české silnice, budou čekat nové pasti. Ministerstvo dopravy dokončuje analýzu, která mu má napovědět, kam rozmístit nové vysokorychlostní váhy.
Podle ministra dopravy Pavla Dobeše budou nové váhy zabudované přímo ve vozovce a propojené s kontrolními branami mýtného systému, které nákladní vozy zároveň vyfotí. Do prvních by se řidiči mohli chytit už v průběhu letošního roku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



