Petr Oslzlý by mohl papírově odejít do důchodu. Místo obouvání papučí se ale chystá obhájit ředitelské místo v brněnském Centru experimentálního divadla, kam patří i Husa na provázku, scéna, s níž je tento brněnský divadelník spjat již čtyři desetiletí.

Když sedíme v prvním patře budovy na Zelném trhu, jeho znělý hlas se rozléhá prostorem a jen občas ho z dálky přeruší zvuk odbíjejících kostelních hodin. Přestože mluví pomalu a rozvážně volí slova, nevyhýbá se striktním hodnocením a nebere si servítky, když přijde řeč na politiky, kteří chtějí reformou omezovat nezávislost vysokých škol. Kromě záležitostí týkajících se veřejného života se nám do hovoru nejčastěji vracel nedávno zesnulý Václav Havel, kterého Oslzlý řadí mezi nejdůležitější muže svého života a jehož hry jsou stálou součástí repertoáru Husy na provázku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.