Mladoboleslavské automobilce Škoda Auto se daří, rostou jí všechny klíčové ukazatele. Firma zvýšila v prvním čtvrtletí meziročně zisk o 11,8 procenta na téměř 5,2 miliardy korun a podle údajů Volkswagenu prodala v prvních třech měsících celkem 206 tisíc aut.

Ve skutečnosti, po započítání vozů objednaných v loňském roce, jich ale Škoda na trh dodala téměř čtvrt milionu. "Povzbuzující byla především poptávka po modelech Fabia, Yeti, Octavia a také po Rapidu v Indii," uvedl mateřský koncern Volkswagen v tiskovém prohlášení.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se