Když to nejde dveřmi, musí to jít oknem. Tímto úslovím se zřejmě řídí ministerstvo školství a vláda ve vztahu ke školnému na veřejných vysokých školách. Zavedení školného zvláštním zákonem se vládě začalo zdát politicky neschůdné, tak si chce vypomoci "zápisným" ve výši několika tisíc korun za semestr v domnění, že tato cesta bude průchozí. Ani tato epizoda z dějin české laické legislativní tvořivosti však pro vládu nemůže nakonec dopadnout jinak než cenným cimrmanovským poznáním, že tudy cesta nevede.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



