Když to nejde dveřmi, musí to jít oknem. Tímto úslovím se zřejmě řídí ministerstvo školství a vláda ve vztahu ke školnému na veřejných vysokých školách. Zavedení školného zvláštním zákonem se vládě začalo zdát politicky neschůdné, tak si chce vypomoci "zápisným" ve výši několika tisíc korun za semestr v domnění, že tato cesta bude průchozí. Ani tato epizoda z dějin české laické legislativní tvořivosti však pro vládu nemůže nakonec dopadnout jinak než cenným cimrmanovským poznáním, že tudy cesta nevede.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se