Dlouho očekávané manchesterské derby přilákalo do hlediště i bývalou fotbalovou hvězdu Diega Maradonu, který nyní trénuje v Kuvajtu, a City po  výhře 1:0 vystřídali svého velkého rivala v čele anglické ligy.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho vedou dvě kola před koncem před obhájcem titulu jen o skóre a mají šanci na první titul od roku 1968. Jediný gól vstřelil v nastavení prvního poločasu Vincent Kompany.

Domácí měli na stadionu Etihad od začátku převahu, ale dlouho se nedostávali k přímému ohrožení soupeřovy branky. Dvakrát přestřelil nejlepší kanonýr "Citizens" Agüero.

Hráči United chtěli zamezit opakování debaklu 1:6 z úvodního říjnového střetnutí a zodpovědně bránili. Jejich defenziva povolila až v nastavené minutě prvního poločasu, když ze Silvova rohového kopu skóroval hlavičkou stoper a kapitán Kompany. Hráči City doma dali United v lize gól po pěti letech.

MC-MU footyroom.com by footyroom

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, kteří chtěli vyvrátit pravidlo z této sezony: když inkasovali jako první, tak v předchozích sedmi ligových zápasech ani jednou nevyhráli. Větší příležitosti si však znovu vypracovali fotbalisté v bleděmodrých dresech.

Dvě nebezpečné střely mimo vyprodukoval Yaya Touré, aktivní Agüero mířil po individuální akci do boční sítě a dělovku Clichyho zlikvidoval brankář United De Gea.

"Citizens" těsný náskok uhájili i v pětiminutovém nastavení a potvrdili výbornou domácí formu. Před svými diváky vyhráli v Premier League dvaadvacáté z posledních třiadvaceti utkání a od prosince 2010 zde nepoznali přemožitele.

City v posledních dvou ligových zápasech hrají v Newcastlu a na svém hřišti s nováčkem Queens Park Rangers. United doma čeká další nováček Swansea a venku Sunderland.

Dohrávka 36. kola: Manchester City - Manchester United 1:0 (45.+1 Kompany).

1. Manchester City             36 26 5 5 88:27 83
2. Manchester United          36 26 5 5 86:33 83
3. Arsenal                         36 20 6 10 68:44 66
4. Tottenham                    35 18 8 9 59:39 62
5. Newcastle                     35 18 8 9 53:46 62
6. Chelsea                        35 17 10 8 62:39 61
7. Everton                        35 14 9 12 46:38 51