Jaderná energetika je jednou z možností, jak řešit energetické potřeby společnosti. K jejímu rozšíření do značné míry přispělo také globální oteplování, k jehož hlavním příčinám patří emise oxidu uhličitého, které právě jaderná energetika neprodukuje. Nyní se v řadě zemí znovu diskutuje o budoucnosti jádra jako zdroje pro výrobu elektrické energie. Bez ohledu na výsledek rozhodování je třeba pro každý jaderný blok zajistit po ukončení provozu kontrolovaný a bezpečný proces vyřazování.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



