Jaderná energetika je jednou z možností, jak řešit energetické potřeby společnosti. K jejímu rozšíření do značné míry přispělo také globální oteplování, k jehož hlavním příčinám patří emise oxidu uhličitého, které právě jaderná energetika neprodukuje. Nyní se v řadě zemí znovu diskutuje o budoucnosti jádra jako zdroje pro výrobu elektrické energie. Bez ohledu na výsledek rozhodování je třeba pro každý jaderný blok zajistit po ukončení provozu kontrolovaný a bezpečný proces vyřazování.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se