Své úspory vložte do akcií, držte je tam dlouho a vyděláte, zní rada většiny ekonomů a odborníků na investice. L'uboš Pástor, profesor financí na Booth School of Business na University of Chicago, zřejmě nejúspěšnější z českých a slovenských ekonomů v zahraničí, si ale myslí opak a ve svých studiích to také dokazuje. Dlouhodobě mohou ceny akcií více kolísat a vydělat na nich nemusíte.

HN: V jedné své studii ukazujete, že dlouhodobé držení akcií ne vždy zajišťuje jistý a vysoký výnos, jak se obvykle tvrdí. Proč?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se