Své úspory vložte do akcií, držte je tam dlouho a vyděláte, zní rada většiny ekonomů a odborníků na investice. L'uboš Pástor, profesor financí na Booth School of Business na University of Chicago, zřejmě nejúspěšnější z českých a slovenských ekonomů v zahraničí, si ale myslí opak a ve svých studiích to také dokazuje. Dlouhodobě mohou ceny akcií více kolísat a vydělat na nich nemusíte.
HN: V jedné své studii ukazujete, že dlouhodobé držení akcií ne vždy zajišťuje jistý a vysoký výnos, jak se obvykle tvrdí. Proč?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




