Tuzemské stavebnictví je od roku 2008 na cestě do vleklé krize a kroky české vlády ji ještě víc prohlubují. Patří k nim i potírání švarcsystému. Protože ať se to někomu líbí nebo ne: švarcsystém ve stavebnictví výrazně snižuje náklady.
Především umožňuje platit zaměstnance jenom za perfektně odvedenou práci a také najímat lidi na jednotlivé stavby. Příklad: stavební firma dostane zakázku na výstavbu bytového domu za patnáct měsíců. Tak se tedy domluví s partou zedníků, že jim dá práci na tuto dobu, a jak si to zařídí, bude jejich věc, ale do určeného termínu musí být hotovo a v řádné kvalitě. Navíc si může najmout na dobu určitou potřebný počet zaměstnanců.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



