Majiteli Vítkovic Janu Světlíkovi se minulý týden splnil životní sen. Do jeho továrny se hrnuly davy lidí. Muži v oblecích a dámy na jehlových podpatcích fascinovaně sledovali impozantní konstrukce dávno vyhaslých vysokých pecí, pod nimiž procházeli. Nekonečný had se vinul mezi továrními halami a mizel ve starém plynojemu z roku 1924. Mířil tam na koncert Jarka Nohavici a Janáčkovy filharmonie, jímž se otvírala jedna z nejoriginálnějších staveb, jež u nás v posledních letech vznikly: společenské centrum, vestavěné do kruhové ocelové nádrže, v níž se léta skladoval plyn pro vysokopecní výrobu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



