Napřed ta dobrá zpráva: lidem žijícím v Horním Jiřetíně a dalších městech a obcích ohrožených rozšiřováním uhelných dolů se podle všeho už letos na podzim přestane nad hlavou vznášet přízrak vyvlastnění. Koaliční poslanci předevčírem nečekaně ukázněně podpořili v prvním čtení vládní návrh na vyškrtnutí vyvlastňovacích paragrafů z horního zákona.

A teď ta špatná: ministr téže vlády Martin Kuba zjevně plánuje, že čerstvě zavřeného džina vyvlastňování zkusí z lahve ještě letos znovu vypustit, byť v dosud nespecifikované modernizované podobě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se