Napřed ta dobrá zpráva: lidem žijícím v Horním Jiřetíně a dalších městech a obcích ohrožených rozšiřováním uhelných dolů se podle všeho už letos na podzim přestane nad hlavou vznášet přízrak vyvlastnění. Koaliční poslanci předevčírem nečekaně ukázněně podpořili v prvním čtení vládní návrh na vyškrtnutí vyvlastňovacích paragrafů z horního zákona.
A teď ta špatná: ministr téže vlády Martin Kuba zjevně plánuje, že čerstvě zavřeného džina vyvlastňování zkusí z lahve ještě letos znovu vypustit, byť v dosud nespecifikované modernizované podobě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



